Переріслянська Козацька Сотня

ПОГОДА
Відео матеріали
Наше опитування
К-сть Відвідувачів
Адміністратор
Віктор Ерстенюк

Статут організації


ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
1. Міжнародна громадська організація «Міжнародний Союз Козацтва», скорочена назва МГО «Міжнародний Союз Козацтва», (надали «Союз Козацтва» або МСК) є міжнародною громадською організацією, що об’єднує громадян, які відносять себе до козаків, на звичаєвих і традиційних засадах козацтва.
2. «Союз Козацтва» здійснює свою діяльність у відповідності до Конституції України, Закону України «Про об’єднання громадян», чинного законодавства, законодавства тих держав, на території яких розповсюджується діяльність «Союзу Козацтва» і цього Статуту, діє на основі добровільності, рівноправності її членів, самоврядування, гласності та законності.
3. Діяльність «Союзу Козацтва» поширюється на території всієї України та інших держав, де будуть створені філії, відділення та представництва «Союзу Козацтва».
4. На території іноземних держав «Союз Козацтва» створює свої філії, відділення та представництва, які діють відповідно до законодавства держав, де вони створені.
Філії та представництва «Союзу Козацтва» діють відповідно до доручення «Союзу Козацтва», а відділення «Союзу Козацтва» діють відповідно до Статутів (Положень) про відділення, які затверджуються Малою Козацькою Радою «Союзу Козацтва».
1.5. "Союз Козацтва”, відповідно до козацьких традицій, має Козацькі клейноди (символи) – прапори, емблеми, ознаки влади Старшини, форму одягу (зеленого, синього кольору та парадно-вихідну світло-сірого кольору), Положення про які затверджуються рішенням Малої Козацької Ради та реєструються у встановленому законодавством порядку.
1.6. "Союз Козацтва", місцеві козацькі осередки Автономної Республіки Крим, обласні, регіональні, міські та районні козацькі осередки, які є юридичними особами, мають самостійний баланс, рахунки в банківських установах, свої печатки і штампи,  посвідчення,  зразки яких затверджуються Малою Козацькою Радою, і користуються символікою Міжнародної Громадської організації    "Міжнародний Союз Козацтва",    зареєстрованою Міністерством юстиції України.


2.  МЕТА, ЗАВДАННЯ ТА НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ
«СОЮЗУ КОЗАЦТВА»
2.1. Метою діяльності «Союзу Козацтва» є сприяння відродженню традицій та історичних звичаїв козацтва на терені України та за її межами; задоволення та захист прав  та інтересів членів МСК.
2.2.    Основним завданням діяльності «Союзу Козацтва» є:
- представляти і захищати законні інтереси «Союзу Козацтва» та його членів у    органах державної влади і громадських організаціях;
- участь у громадсько-політичній діяльності;
- сприяння вихованню підростаючого покоління в дусі козацького лицарства – відданості своїй Батьківщині;
- сприяння відродженню й розвитку духовних здобутків народу України, козацьких звичаїв;
- сприяння відродженню й розвитку козацьких життєвих принципів, форм господарювання, історичних, культурних та економічних традицій;
- сприяння утвердженню Української державності, зростанню її могутності та авторитету, підтримці громадського порядку, ліквідації надзвичайних ситуацій тощо;
-  участь у заходах природоохоронного характеру та використання ефективних форм захисту навколишнього середовища;
-  приймати участь по охороні громадського порядку спільно з правоохоронними органами.
2.3.   Для виконання статутних завдань «Союз Козацтва» у встановленому чинним  законодавством порядку:
- виступає учасником цивільно-правових відносин, набуває майнових та немайнових прав;
- здійснює необхідну господарську та іншу комерційну діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій, козацьких фермерських господарств, засобів масової інформації із статусом юридичної особи;
- сприяє патріотичному вихованню юнацтва та молоді;
-  взаємодіє з органами державної влади і управління;
- сприяє органам державної влади й управління в реалізації програм національного відродження України;
- приймає участь у дослідженнях історії України, відновленні історичної правди, популяризації героїчного минулого;
- приймає участь у створенні козацьких навчальних, технічних, фізкультурно-оздоровчих закладів;
- проводить для своїх членів таборові збори та походи, спортивні змагання з традиційних козацьких умінь та вправ;
- приймає участь у проведенні наукових конференцій, семінарів, археологічних експедицій;
- пропагує здоровий спосіб життя та профілактику захворювань;
- здійснює всебічні зв’язки (економічні, гуманітарні), приймає участь у проведенні спільних акцій з козацькими організаціями України та інших держав, які не суперечать цьому Статуту та законодавству України;
- сприяє відродженню українських народних промислів, побуту та культури;
- може виступати засновником або вступати в міжнародні громадські (неурядові) організації, утворювати міжнародні спілки об’єднань  громадян, підтримувати прямі міжнародні контакти і зв’язки, укладати відповідні угоди, а також брати участь у здійсненні заходів, що не суперечать міжнародним зобов’язанням України;
- відновлює козацькі традиції, обряди, атрибутику.
 
3.  ЧЛЕНИ «СОЮЗУ КОЗАЦТВА»,
ЇХ ПРАВА І ОБОВ’ЯЗКИ
3.1.   «Союз Козацтва» діє на основі індивідуального та колективного членства.
3.2.   Козаками «Союзу Козацтва» можуть бути громадяни України та інших країн, які досягли 18- річного віку, визнають цей Статут та сплачують вступні і членські внески.
Колективними членами «Союзу Козацтва» є колективи установ, організацій, підприємств та громадські організації.
3.3.  Прийом громадян до "Союзу Козацтва" здійснюється в місцевих осередках на підставі встановленого Малою Козацькою Радою зразку письмової заяви; колективних членів - на підставі письмової заяви та рішення колективу.
Кожному козаку після прийняття до "Союзу Козацтва” надається козацьке звання відповідно Положення, затвердженого Малою Козацькою Радою та видається посвідчення встановленого зразку.
3.4   Особа, яка раніше визнавалася карним злочинцем, має можливість стати козаком  «Союзу Козацтва» тільки за рішенням суду козацької честі «Союзу Козацтва». У випадку не знятої судимості чи факту її приховування право стати козаком втрачається.
1.
1. Козаки (члени) «Союзу Козацтва» мають право:
· брати участь у всіх заходах, що проводяться «Союзом Козацтва»;
· вирішального голосу на козацьких радах, якщо вони на них обрані;
· працювати в усіх структурах організації;
· обирати та бути обраними до керівних органів «Союзу Козацтва»;
· одержувати інформацію про діяльність «Союзу Козацтва»;
· вносити добровільні фінансові й матеріальні пожертви;
· вносити пропозиції щодо вдосконалення діяльності «Союзу Козацтва»;
· навчатися в козацьких чи інших учбових та спортивних закладах як стипендіати «Союзу Козацтва»;
· носити встановленого зразку козацькі однострої;
· вільно вийти з членства в «Союзі Козацтва» на підставі письмової заяви. Членство в інших громадських організаціях не є перешкодою для членства в «Союзі Козацтва», якщо воно не суперечить Програмі і цьому Статуту.
3.6.  Козаки (члени) «Союзу Козацтва» зобов’язані:
· дотримуватись усіх положень цього Статуту та Статуту (Положень) місцевих осередків, в яких козак перебуває на обліку, звичаїв, ухвал, наказів, універсалів Верховного отамана та програмних документів організації;
· своєчасно сплачувати членські внески в розмірах та терміни, встановлені «Положенням про членські внески»;
· вивчати історію козацтва;
· на принципах козацького побратимства дотримуватись та пропагувати здоровий спосіб життя, піклуватись про Українську державу, родину, сім’ю, і дітей, виховувати нове покоління духовно, фізично і морально загартованими;
· носити  посвідчення та козацькі однострої.
3.7.   За порушення вимог Статуту «Союзу Козацтва» до козаків можуть застосовуватися стягнення згідно Положення, затвердженого Малою Козацькою Радою. Членство козака «Союзу Козацтва» припиняється:
· за власним бажанням на підставі письмової заяви;
· рішенням Суду козацької честі при встановлені факту зневаження честі козака (приховування факту судимості, порушення козацького побратимства тощо) та постійного порушення статутних вимог.
1.
1. Виключені особи мають право в місячний термін оскаржити рішення Суду, звернувшись письмово до Генеральної канцелярії «Союзу Козацтва».
3.9.   За активну участь у діяльності  Міжнародного Союзу Козацтва та значні досягнення в  реалізації статутних завдань козаки нагороджуються Малою Козацькою Радою, радами місцевих осередків Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, представництв іноземних держав козацькими  орденами, медалями, відзнаками, грамотами, цінними  подарунками, преміями, а також державними нагородами на підставі клопотання "Міжнародного Союзу Козацтва” і Верховного Отамана.
Козакам «Союзу Козацтва» за особливі заслуги по виконанню поставлених  перед Союзом завдань може присвоюватись звання «Почесний козак Міжнародного Союзу Козацтва» з врученням іменної холодної зброї.
За засновниками і Почесними козаками Міжнародного Союзу Козацтва зберігається звання, почесна посада і право участі в роботі керівних органів Союзу довічно.
1. КЕРІВНІ ТА КОНТРОЛЬНІ ОРГАНИ
«СОЮЗУ КОЗАЦТВА»
4.1.    Найвищим керівним органом «Союзу Козацтва» є з’їзд, що скликається не рідше одного разу на чотири роки Верховною Козацькою Радою. Позачерговий з’їзд може бути скликаний за ініціативою Верховної Козацької Ради. Час і місце скликання, а також норми представництва і порядок денний з’їзду оголошуються Верховною Козацькою Радою не пізніше як за два місяці до з’їзду.   Делегати на з’їзд обираються на конференціях місцевих осередків, створених в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також філій, відділень і представництв іноземних держав. Черговий чи позачерговий з’їзд є правомочним, якщо в його роботі взяли участь більше половини обраних делегатів. Рішення з’їзду є чинними, коли за них проголосувала більшість обраних делегатів.
4.2.   З’їзд «Союзу Козацтва»:
· затверджує Статут і вносить до нього зміни та доповнення;
· обирає Верховного Отамана "Міжнародного Союзу Козацтва”, Першого заступника Верховного Отамана (за поданням Верховного Отамана), Генерального Суддю (Голову суду Козацької Честі), Генерального Кантаржия, Начальника Генерального штабу – заступника Верховного Отамана, заступників Верховного отамана терміном на 4 роки.
-   обирає членів Верховної Козацької Ради «Союзу Козацтва», терміном на 4 роки;
-   приймає рішення про реорганізацію чи ліквідацію «Союзу Козацтва»;
-   затверджує склад Контрольно-ревізійної комісії «Союзу Козацтва» терміном на 4 роки;
-   визначає завдання та напрями діяльності «Союзу Козацтва»;
-   заслуховує звіти Верховної Козацької Ради і контрольно-ревізійної комісії.
4.3.   Вищим керівним органом «Союзу Козацтва» на період між з’їздами є Верховна Козацька Рада. Верховна Козацька Рада на свої пленуми збирається не менше одного разу на рік: 14 жовтня, у храмове свято – Покрову. Верховна Козацька Рада скликається за рішенням Верховного отамана або Малої Козацької Ради. Засідання Верховної Козацької Ради є правомочними, якщо в її роботі взяли участь більшість членів Верховної Козацької Ради. Рішення Верховної Козацької Ради є чинними, коли за нього проголосувала більшість членів її складу, які прийняли участь у засіданні.
4.4.   Верховна Козацька Рада:
-     обирає терміном на чотири роки Малу Козацьку  Раду;
-   затверджує звіти Генерального Кантаржия, річний бюджет, фінансовий план та   кошторис "Союзу Козацтва";
-   розробляє й затверджує організаційну структуру "Союзу Козацтва";
-   скликає з’їзди, визначає норму представництва на них;
-   звітує про свою роботу на з’їзді;
-   здійснює господарське управління майном та коштами;
· розглядає інші питання, що стосуються "Союзу Козацтва".
4.5.   Керуючим органом "Союзу Козацтва" у період між засіданнями Верховної Козацької Ради є Мала Козацька Рада, яка скликається Верховним отаманом на засідання не менше одного разу на квартал і обов'язково напередодні з’їзду.
Рішення Малої Козацької Ради є чинним, коли за нього проголосувала більшість членів її складу, а в разі рівноваги голосів – голос Верховного отамана має перевагу.
4.6.    Мала Козацька Рада:
-  приймає рішення про створення місцевих осередків;
-   затверджує рішення загальних зборів місцевих осередків щодо їх створення;
-  затверджує  Статути, Положення місцевих осередків;
-  затверджує Положення про Генеральний штаб, Генеральну канцелярію, інші положення про управління та департаменти центрального підпорядкування і внутрішні нормативні документи (правила, інструкції), якими визначаються структура, функціональні права та обов’язки координуючих, контролюючих органів "Союзу Козацтва”;
-    затверджує зразки службових документів "Союзу Козацтва”;
-    визначає порядки денні засідань з’їзду та Верховної Козацької Ради;
-    приймає рішення про проведення позачергової Верховної Козацької   Ради;
-    формує бюджет, фінансові плани та кошториси і подає їх на розгляд
Верховної Козацької Ради;
- розробляє і затверджує перспективні плани і програми розвитку  "Союзу   Козацтва";
- у встановленому порядку приймає рішення про створення  госпрозрахункових підприємств, організацій і установ із статусом  юридичної особи;
· затверджує статути створених госпрозрахункових установ та   організацій,  заснованих підприємств, координує і контролює їх роботу;
· затверджує єдині зразки козацьких клейнодів (символів) , печатки і  штампи  "Союзу Козацтва";
· надає пропозиції до наказу Верховного отамана по козацьким званням,  нагородам та привілеям;
· приймає рішення про утворення та залучення вже створених  козацьких громад;
-    приймає рішення щодо зміни юридичної адреси "Союзу Козацтва";
-    вирішує інші поточні питання діяльності "Союзу Козацтва".
4.7.   Генеральна канцелярія  - це виконавча структура «Союзу Козацтва», яка підпорядковується  Верховному отаману і яку очолює отаман Генеральної канцелярії. До складу Генеральної канцелярії входить Генеральна Старшина, яка призначається наказом  Верховного отамана. Діяльність генеральної канцелярії, її склад, функції, повноваження регламентуються окремим Положенням про Генеральну канцелярію, яка затверджується Малою Козацькою Радою «Союзу Козацтва».
4.8.    Рада генералів «Союзу Козацтва» є дорадчим органом при Верховному отамані і скликається  за його рішенням та діє відповідно до Положення, затвердженого Малою Козацькою Радою. Члени Ради генералів мають статус Радників Верховного отамана.
4.9.   Верховний отаман – є вищою посадовою особою «Союзу Козацтва»:
-  обирається терміном на чотири роки, при обранні йому вручається Булава;
-  головує на засіданнях Верховної Козацької Ради, Малої Козацької Ради та Ради генералів;
-  представляє інтереси «Союзу Козацтва» в державних, громадських органах, організаціях, установах і у стосунках з іншими юридичними особами без довіреності від імені «Союзу Козацтва»;
-  видає Універсали, накази, розпорядження по «Союзу Козацтва» та контролює роботу Генеральної канцелярії;
-  за поданням отамана Генеральної канцелярії призначає наказну Старшину на посади до Генеральної канцелярії;
-   підписує рішення з’їзду, Верховної Козацької Ради та Малої Козацької Ради, фінансові та інші документи діловодства;
-  звітує на засіданні з’їзду, надаючи інформацію про діяльність Верховної Козацької Ради;
-  вирішує інші питання діяльності «Союзу Козацтва».
4.10.  Контрольно - ревізійна комісія «Союзу Козацтва»:
-  обирається терміном на чотири роки з’їздом із числа козаків, які не обіймають посад і підзвітні тільки Великої Козацької Раді;
-  перевіряє фінансову діяльність «Союзу Козацтва»;
-  перевіряє господарську і фінансову діяльність створених «Союзом Козацтва» госпрозрахункових установ і організацій, заснованих підприємств, додержання ними кошторисної та штатної дисципліни;
-  доводить до відома Верховної Козацької Ради і Малої Козацької Ради про результати ревізій (перевірок);
-  приймає участь у роботі з’їзду, засідань Верховної Козацької Ради «Союзу Козацтва» з правом дорадчого голосу.
4.11.  Суд козацької честі «Союзу Козацтва» є товариським органом козаків, повноваження, склад і обов’язки якого визначаються окремим Положенням, затвердженим Малою Козацькою Радою.
4.12.  Генеральний штаб – головна виконавча структура "Союзу Козацтва”. Вона підпорядковується Верховному Отаману. Очолює Генеральний штаб Начальник Генерального штабу – заступник Верховного Отамана.
Начальник Генерального штабу:
· обирається з’їздом "Союзу Козацтва” за пропозицією Верховного Отамана;
· виконує обов’язки Верховного Отамана за його дорученням;
· коло обов’язків Начальника Генерального штабу визначається Положенням про Генеральний штаб;
· про свою роботу звітує перед Верховним Отаманом, а за його дорученням –   перед з’їздом і Верховною Козацькою Радою.
До складу Генерального штабу входить наказна Старшина, яка призначається наказом Верховного Отамана за поданням начальника Генерального штабу. Діяльність генерального штабу, його склад, функції, повноваження регламентуються окремим Положенням про Генеральний штаб.
4.13. Перший заступник Верховного Отамана "Союзу Козацтва”:
· обирається з’їздом за пропозицією Верховного Отамана;
· виконує обов’язки Верховного Отамана у разі його відсутності;
· коло обов’язків Першого заступника Верховного Отамана визначається Положенням про Генеральну Старшину;
· про свою роботу звітує перед Верховним Отаманом, а за його дорученням – перед з’їздом і Верховною Козацькою Радою.


5.  МІСЦЕВІ КОЗАЦЬКІ ОСЕРЕДКИ
«МІЖНАРОДНОГО СОЮЗУ КОЗАЦТВА»
5.1. Місцевими осередками "Союзу Козацтва" є первинні осередки (сотні),  районні, міські осередки (курені),  обласні і регіональні,  Київська та Севастопольська міські осередки (полки), полки, створені в  Автономній Республіці Крим, а також філії, відділення і представництва за межами України, які у своїй діяльності керуються Статутом "Союзу Козацтва", своїми Статутами чи Положеннями.
Козацький осередок Автономної Республіки Крим, обласні, регіональні, Київська        та Севастопольська міські осередки (полки), представництва  "Союзу Козацтва" мають свої Статути, а курені, філії, відділення та Сотні - Положення, які приймаються їх вищими органами і затверджуються рішенням Малої Козацької Ради.
Якщо на певній адміністративній території відсутні первинні та районні осередки, у такому випадку вони можуть створюватись за рішенням керівного органу вищестоящого осередку.
5.2. Місцеві осередки «Союзу Козацтва» набувають статусу юридичної особи на підставі рішення   Малої Козацької Ради   та їх реєстрації у встановленому законодавством порядку.
5.3. Місцеві осередки «Союзу Козацтва», що не є юридичними особами, легалізують свою діяльність шляхом письмового повідомлення у встановленому чинним законодавством порядку. За рішенням Малої Козацької Ради вони можуть мати кутові штампи.
5.4. Вищим керівним органом осередку та полків Автономної Республіки Крим, обласних, регіональних, Київської та Севастопольської міських осередків(полків) є конференція  - це збори делегатів її базових структур – куренів (районних, міських організацій), які скликаються один раз на чотири роки.
Рішення конференції  є чинним, якщо воно прийнято більшістю голосів при наявності двох третин делегатів.
Конференція:
-     обирає терміном на чотири роки отамана та Раду осередку (полка);
-     обирає терміном на чотири роки Контрольно-ревізійну комісію;
-     обирає делегатів на з’їзд «Союзу Козацтва»;
-     вирішує інші питання, обумовлені Статутом  осередку (полка).
Козацька старшина осередку (полка) без посади (Військові товариші) мають статус        Радників Отамана осередку (полка)  .
5.5. Районний, міський осередок (курінь) керується цим Статутом, Статутом вищестоящого осередку  та положенням куреня.
Вищим керівним органом Куреня (районного, міського осередку) є Рада куреня - це збори делегатів від структур куреня – сотень (первинних осередків), скликаються один раз на два роки не пізніше, як за місяць до конференції вищестоящого осередку, рішення є чинним, якщо його прийнято більшістю голосів при наявності двох третин делегатів.
Рада куреня:
-  обирає терміном на два роки Отамана куреня та за його поданням - Старшину куреня;
-    обирає терміном на два роки Кантаржих;
-    обирає делегатів на конференцію вищестоящого осередку;
-    вирішує питання, обумовлені  Положенням куреня.
Козацька старшина куреня без посади (Значкові товариші) мають статус Радників отамана куреня.
5.6. Основою "Союзу Козацтва" є Сотня (первинна організація). Сотні створюються за місцем роботи, навчання, проживання членів козацької громади. На своїх Радах Сотні обирають Отамана та Писаря на два роки. Отаман сотні представляє та захищає інтереси сотні в усіх структурах "Союзу Козацтва"


6.  КОШТИ І МАЙНО
«МІЖНАРОДНОГО СОЮЗУ КОЗАЦТВА»
6.1.  «Союз Козацтва» може мати у власності майно та кошти, необхідні для виконання статутних завдань.
6.2.  Кошти «Союзу Козацтва» складаються з:
-  вступних та членських внесків, які формуються згідно з Положенням про внески;
-  майна та коштів, переданих йому засновниками, членами або державою у встановленому порядку;
-  майна та коштів, придбаних внаслідок господарської та іншої діяльності створених госпрозрахункових установ та організацій, заснованих підприємств із статусом юридичної особи;
-  пожертвувань членів «Союзу Козацтва», інших добровільних пожертвувань, заповітів і благодійних внесків приватних осіб, підприємств, організацій України та інших країн.
6.3. Кошти «Союзу Козацтва» використовуються відповідно до чинного законодавства на проведення заходів, передбачених Статутом, для організаційно-господарських потреб та утримання штатного персоналу.
6.4. Власністю «Союзу Козацтва» є будівлі, споруди, основні засоби виробництва підприємств, засоби транспорту і зв’язку, житлового фонду, культурних, історичних цінностей тощо.
6.5. Кожен козак не має права власності на долю майна «Союзу Козацтва». Власником майна є «Союз Козацтва» в цілому. Місцеві осередки  «Союзу Козацтва», створені госпрозрахункові установи та підприємства використовують майно «Союзу Козацтва», що знаходиться в їхньому господарському віданні, на правах оперативного управління.
6.6. Право власності «Союзу Козацтва» реалізує з’їзд в порядку, передбаченому Законодавством України та цим Статутом.
6.7. «Союз Козацтва» має право продавати, здавати в оренду, обмінювати, передавати безкоштовно в тимчасове або довічне користування юридичним чи фізичним особам частину свого майна, списувати його з балансу у встановленому чинним законодавством порядку.
6.8. «Союз Козацтва» та його структурні підрозділи, установи й організації ведуть оперативний та бухгалтерський облік, статистичну звітність, реєструються в органах державної податкової інспекції, вносять платежі до бюджету в порядку і розмірах, передбачених законодавством.
6.9. «Союз Козацтва» у встановленому порядку подає фінансовим органам декларацію про свої доходи та витрати.


7.  ВНЕСЕННЯ ЗМІН І ДОПОВНЕНЬ ДО СТАТУТУ
«МІЖНАРОДНОГО СОЮЗУ КОЗАЦТВА»
7.1. Зміни і доповнення до цього Статуту має право вносити з’їзд на підставі рішення Верховної козацької Ради.
7.2. Зміни  та доповнення, що сталися у статутних документах,підлягають обов”язковій реєстрації у встановленому порядку.


8.  ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТИ
«МІЖНАРОДНОГО СОЮЗУ КОЗАЦТВА»
8.1. Припинення діяльності «Союзу Козацтва» проводиться шляхом його реорганізації або ліквідації.
8.2. Реорганізація «Союзу Козацтва» здійснюється за рішенням з’їзду. При цьому вся сукупність прав та обов'язків «Союзу Козацтва» переходить до його правонаступників.
8.3. Ліквідація «Союзу Козацтва» здійснюється:
- за рішенням з’їзду;
- за рішенням суду.
8.4. Все майно, що залишиться після ліквідації Міжнародної громадської організації «Міжнародний Союз Козацтва», у тому числі і тих госпрозрахункових установ, організацій і заснованих підприємств, що ліквідуються,  не може перерозподілятися між козаками і використовується за рішенням Верховної Козацької Ради на виконання статутних завдань або передаються іншій неприбутковій організації відповідного виду, а у випадках, передбачених законодавчими актами, за рішенням суду спрямовуються в доход держави.

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz